زمستان بدون گاز در 3 روستای بجنورد

 صبح امروز احسان ابهری در برنامه رادیویی پرسش و پاسخ با اشاره به اهداف شرکت گاز در سال آینده گفت: در شهرستان بجنورد 110 هزار مشترک وجود دارد که صدرصد ساکنین شهر بجنورد از نعمت گاز برخوردارند و هدف اصلی شرکت گاز بهره‌مندی صددرصدی روستاهای شهرستان بجنورد از نعمت گاز است که تا پایان سال 97 این هدف تحقق می‌یابد.

رئیس شرکت گاز بجنورد در پاسخ به علت تغییر تعرفه‌ها در فصول سرد سال بیان کرد: بااینکه در فصل‌های سرد روند تصاعدی کنتورها ثابت است امّا تعرفه‌ها افزایش می‌یابد لذا از تمامی مشترکین خواهشمندیم که نعمت گاز را بهینه مصرف کنند.

وی با اشاره به علت وجود بدهی‌هایی که ناگهانی بر روی قبوض اضافه می‌شود افزود: روی هر قبض تاریخ و مدت پرداخت وجود دارد که اگر پرداخت هزینه گاز از آن تاریخ رد شود مبلغی تحت عنوان بدهی به هزینه قبض اضافه می‌شود که در دوره بعدى مجدداً اصلاح خواهد شد.

ابهرى یکی از مهم‌ترین اقدامات شرکت گاز را بهبود رضایت مشترکین عنوان کرد و گفت: مزایاى اجرای طرح صادر کردن آنی قبض بسیار زیاد است و سبب بهبود رضایت مشترکین خواهد شد زیرا هنگامی‌که هم‌زمان قبض به‌وسیله شخص کنتور خوان صادر می‌شود باعث یکسان‌سازی شده و بسیاری از بارهای مالی و هزینه‌های اضافی را کاهش می‌دهد.

رئیس شرکت گاز بجنورد با اشاره به مهلت پرداخت قبوض پیش از قطعی آن اظهار کرد: عدم پرداخت فیش‌های گاز طی چند دوره سبب قطعی آن خواهد شد که تا سقف دو دوره امکان چشم‌پوشی وجود دارد امّا اگر این بازه زمانی از دو دوره بیشتر شود قطعاً گاز مشترک قطع خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به تغییر نام آبونمان در قبوض به خدمات ویژه افزود: این اقدام مربوط به هزینه‌های خدمات مستمر است که طی اعلام ابلاغیه کشوری شرکت گاز موظف به اخذ این تعرفه است.

ابهری ضمن تأکید بر ارائه خدمات به‌موقع کنتور خوانان شرکت گاز بیان کرد: کنتور خوانی به‌صورت سرى است بنابراین کنتور خوانان نمی‌تواند به خانه‌های محلات نروند و انجام‌وظیفه نکنند لذا بهتر است مشترکین پیگیر پرداخت به‌موقع قبوض خود باشند و به دوره‌های بعدی موکول نکنند.

وی در پایان اضافه کرد: دو موضوع مهم وجود دارد یکی بحث بدهی‌ها و مطالبات شرکت گاز و دیگری ایمنی مشترکین است که شرکت گاز اگر مطالباتش را به‌موقع وصول نکند در تحقق پروژه‌هایش به مشکل برمی‌خورد و بحث آخر تقاضای ما از مشترکین است که نکات ایمنی را به‌طور کامل رعایت کنند تا مشکلی برایشان به وجود نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به خبرنامه ایران می باشد. باز نشر مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.