شوخی انگلیسی جانسون با لاوروف

خبرگزاری ایرنا:  شوخی «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه انگلیس که در ماههای اخیر بارها از روسیه انتقاد کرده و حتی در مسکو نیز به این رویکرد ادامه داد، در دیدار با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه مورد توجه خبرنگاران روس قرار گرفت.

 

بوریس جانسون امروز در کنفرانس مطبوعاتی با سرگئی لاوروف گفت: به قدری به لاوروف اعتماد دارم که پس از ورود به ساختمان محل مذاکرات (کاخ ضیافت های وزارت خارجه روسیه) پالتوی خود را با تمام محتویات جیب ها به او دادم.
وزیر خارجه انگلیس این سخنان را در پاسخ به پرسش خبرنگاری بیان کرد.

به گزارش ایتارتاس، لاوروف هم به شوخی گفت: من در جیب های پالتوی جانسون هیچ چیزی نیافتم.
وزیر خارجه انگلیس در پاسخ گفت: پس که اینطور! شما جیب های مرا جستجو کردید!
روابط روسیه و انگلیس تیره است و در دیدار امروز وزیران خارجه دو کشور تلاش کردند بیشتر توجه خود را به مسائل بین المللی ازجمله کره شمالی و حل مناقشه آن متمرکز کنند.
وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با بوریس جانسون همتای انگلیسی خود گفت که روابط مسکو و لندن در پایین ترین سطح قرار دارد و مسکو در بروز این وضعیت پیشقدم نبوده است.
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه گفت: روسیه هیچگاه اقدام های خصمانه علیه انگلیس انجام نداد. هیچ اقدامی که علیه لندن انجام داده باشیم را به خاطر نمی آورم. اما برعکس از طرف این کشور اتهاماتی به ما وارد می شود که در مواردی توهین آمیز است.به عنوان مثال طرف انگلیسی می گوید روسیه به حمایت از رژیم تبهکار سوریه می پردازد یا روسیه متجاوز اشغالگر است و خاک کشورهای دیگر را غصب می کند.
وزیر امور خارجه انگلیس نیز تصریح کرد که تاریخ روابط دو کشور بر اختلافات سیاسی دو کشور سنگینی می‌کند.
وی افزود: درحالی‌که روسیه به تلاش‌های خود برای بی‌ثبات کردن دولت‌های اروپایی ازجمله اوکراین ادامه می‌دهد، رابطه ما با این کشور نمی‌تواند عادی باشد. اما این مهم است که برای امنیت جهانی با یکدیگر گفت‌وگو کنیم چراکه پیامدهای سوءتفاهم و عدم ارتباط داشتن با یکدیگر، بسیار ناگوار خواهد بود.
 
منبع: برتـرین‌ها
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به خبرنامه ایران می باشد. باز نشر مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.