نتانیاهو: سازمان ملل متحد خانه دروغ است / اورشلیم پایتخت ماست

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در سخنانی ، سازمان ملل متحد را خانه دروغ نامید. این سخنان قبل از رای گیری مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره وضعیت شهر قدس است.

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، در این طرح که قرار است امروز در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به رای گذاشته شود به صورت غیرمستقیم اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت اسرائیل رد می شود. در این طرح بر وضعیت حقوقی شهر قدس براساس قطعنامه های سازمان ملل تاکید می شود.

براساس قطعنامه های سازمان ملل متحد شهر قدس متعلق به هیچ کشوری نیست اما بخش شرقی آن متعلق به فلسطینی هاست و کنترل ارتش اسرائیل بر این منطقه، اشغالگری است.

در این طرح همچنین خواسته شده هیچ کشوری سفارتخانه خود را به شهر قدس منتقل نکند. در این طرح از آمریکا نیز خواسته شده اقدام خود در به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت اسرائیل را پس بگیرد. علاوه بر این با ساخت و ساز و شهرک سازی اسرائیل در قدس شرقی نیز مخالفت شده و اقدام اشغالگرایانه و غیرقانونی توصیف می شود.

پیش بینی می شود این طرح با رای موافق اکثریت مطلق اعضای سازمان ملل متحد به تایید برسد و تنها امریکا و اسرائیل با آن مخالفت کنند. این رای گیری نشان دهنده انزوای شدید آمریکا و اسرائیل در موضوع قدس و فلسطین خواهد بود.

نتانیاهو ادامه داد: اسرائیل این رای گیری را رد می کند.

وی افزود: شهراورشلیم (قدس) پایتخت ماست و ساخت و ساز در این شهر را ادامه می دهیم و سفارتخانه ها را به این شهر منتقل خواهیم کرد. آمریکا در مقدمه این کشورهاست. این اتفاق خواهد افتاد.

گردآوری: اخبار سیاسی”خبرنامه ایران”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به خبرنامه ایران می باشد. باز نشر مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.